Gulyás Gergely azután kapott számos kérdést a témában, hogy az OMSZ irányítási jogát gyakorló Palkovics László technológiai és ipari miniszter augusztus 22-ével felmentette a munkavégzés alól Radics Kornéliát, az OMSZ vezetőjét és a szervezet szakmai elnökhelyettesét, Horváth Gyulát. Augusztus 20-án, szombaton, a nemzeti ünnepen a várható kedvezőtlen időjárás miatt elhalasztották a fővárosi tűzijátékot. Azonban, miután az előre jelzett viharos idő elmaradt, a meteorológiai szolgálat számos kritikát kapott.

A Miniszterelnökséget vezető miniszter az ezzel kapcsolatos újságírói felvetésekre a kormányinfón azt válaszolta:
a hétvégi téves előrejelzés nélkül is megtörtént volna a leváltás, mivel a meteorológiai szolgálattal más kompetenciaproblémák is voltak az elmúlt időszakban.
Ezért is született döntés korábban arról, hogy az Agrárminisztériumtól a Technológiai és Ipari Minisztérium irányítása alá került a szervezet.
Megerősítette, hogy
Palkovics László miniszter döntött a menesztésről, de a kormány azzal teljes mértékben egyetért.
Hozzátette, hogy a mostani leváltással kapcsolatos kritikák mellett az OMSZ-t érintő szakmai bírálatokkal is lehetett találkozni a nyilvánosságban.
Az OMSZ tizenöt vezetője kedden állásfoglalást adott ki, amelyben azt írták, az ünnepségek biztonságos lebonyolításáért felelős operatív törzzsel folytatott kapcsolattartási folyamatban olyan elvárások és nyomásgyakorlás merült fel augusztus 19-től kezdve a tűzijáték lefújásának pillanatáig, ami nagymértékben rátelepedett előrejelzéseik kiadására, kommunikációjára, és teljes mértékben figyelmen kívül hagyta a meteorológiai előrejelzésekben rejlő, tudományosan is elfogadott bizonytalanságot.
Határozott álláspontunk, hogy az OMSZ kollégái a jelentős döntéshozói nyomásgyakorlás ellenére is tudásuk legjavát nyújtották, és semmiféle vélt vagy valós káreseményért nem felelősek
– közölték, követelve egyúttal az operatív törzs döntéshozatalainak felülvizsgálatát, továbbá Radics Kornélia és Horváth Gyula menesztésének visszavonását.