Fordulóponthoz érkezett a magyar köznevelés: eljutott egyfajta stabilitáshoz, tervezhető biztonsághoz a béremeléseknek köszönhetően – mondta a Belügyminisztérium köznevelési helyettes államtitkára szombaton Budapesten, a Pedagógus Expón.
Balatoni Katalin, a rendezvény fővédnökeként kiemelte, a cél megbecsülni a pedagógusokat és a lehető legjobb magyar nevelést és oktatást biztosítani határokon belül és kívül.
Beszámolója szerint 2022-höz képest 2024-re megduplázódott a felsőoktatásban a pedagógusjelöltek száma, tavaly szeptemberben már 15 ezren kezdték meg tanulmányaikat ezen a területen, 98 százalékuk pedig pedagógusként szeretne majd dolgozni. Emellett hónapról hónapra egyre több pedagógus van a pályán,
egy évvel ezelőtthöz képest már több ezer pedagógussal több dolgozik az oktatásban.
A következő feladat a mennyiség minőségre fordítása, a tartalmi tudás megújítása, valamint a társadalmi változások felismerése és a rájuk való reagálás, hiszen az oktatás olyan terület, amelyre soha nem lehet azt mondani, hogy kész van, az oktatásban csak a változás biztos. A helyettes államtitkár külön köszöntötte a határokon túlról érkezett pedagógusokat, akik – mint mondta – a magyarság megmaradásáért dolgoznak.
Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó azt mondta, rendkívül változó világban élünk, így még fontosabb az összefogás. Az eseményen elhangzott, hogy a hetedik alkalommal megrendezett Pedagógus Expón a több mint 1500 résztvevő szakmai előadásokat hallgathat, workshopokon vehet részt és kapcsolatokat építhet.
Fizetésemelés: ebben a szakmában már magasabb a havi bér Magyarországon, mint Európában
A jelenlegi szintről két év alatt félmillióval emelkedik az átlagjövedelem a szakmában. A bírák mellett a bírósági titkárok és fogalmazók fizetése is jelentősen nő.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.