Hivatalos: bezár a legendás budapesti szórakozóhely – ez áll a döntés hátterében
Miután 2021-ben bezárt a Mika Tivadar Mulató, idén már nem nyit ki az ezt túlélő Mika Kert sem, ugyanis a területen szálloda épül majd – derül ki a szórakozóhely Facebook-oldalára feltöltött bejegyzésből.

Ezért épül szálloda a Mika Kert helyén
A bejegyzés szerint a Mika Kert szeretett volna még megnyitni egy 15. szezonra is, ám erre és így a búcsúra már nem maradt idő. Mivel hazánkba egyre több turista érkezik külföldről, nem meglepő, hogy a terület tulajdonosa nagy üzletet lát egy újabb szálloda felhúzásában, hiszen a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége szerint idén a fővárosban akár több mint 10 százalékkal is nőhetnek a szállodai árak, főként a külföldi turisták hajtotta kereslet miatt.
A CBRE adatai szerint 2025-ben kilenc új szálloda nyitása várható Budapesten, összesen 800 szobával, a következő években pedig további 3700 szoba készülhet el, ha az összes beruházás megvalósul.
A Magyar Turisztikai Ügynökség szerint, ha ilyen ütemben erősödik a szektor, már 2030 előtt elérhető a Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégiában célként kitűzött 20 milliós vendég- és 50 milliós vendégéjszakaszám, valamint a 16 százalékos GDP-hozzájárulás.


