Nagy Márton óriáscégekkel egyeztetett az amerikai vámokról
Munkában a kibővített Gazdasági Kamarák Egyeztető Fóruma, fókuszban az amerikai vámintézkedések gazdasági hatásai. Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter 2025-ben második alkalommal hívta össze a Gazdasági Kamarák Egyeztető Fórumát, ezúttal az USA által bejelentett vámintézkedésekre tekintettel, kibővített formában került sor az ülésre.

Az eseményen részt vettek a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége, a Magyar Gyáriparosok Országos Szövetsége, az Építési Vállalkozók Országos Szövetsége, az AmCham Hungary, valamint a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara képviselői.
A fórum hétfői üléséhez csatlakoztak továbbá olyan vállalatok, mint az Audi, a Mercedes, a BMW, a Bosch, a Denso és a GE.
A tanácskozás középpontjában az Amerikai Egyesült Államok elnöke, Donald Trump által bejelentett új vámintézkedések álltak.
A miniszter az ülésen üdvözölte a jelen lévő vállalatok részvételét, továbbá megköszönte a gazdasági kamarák folyamatos szakmai együttműködését és a konstruktív párbeszédet.
Nagy Márton kifejtette, hogy az ilyen jellegű közös gondolkodás és párbeszéd hozzájárul a pontos helyzetkép megalkotásához, a gazdasági hatások feltérképezéséhez, amelynek érdekében az egyeztetések folyamatosak maradnak.
Korábban a miniszter úgy fogalmazott, hogy a Donald Trump által bejelentett vámintézkedések gazdasági hatásait mind az Európai Unió, mind pedig Magyarország vonatkozásában részletesen megvizsgálják.


