BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Új kamatmentes hitelprogramot indít a kormány: ők a kedvezményezettek

A kis- és középvállalkozások számára nyújtott kedvezményes hitel ezúttal a mindennapi működést segíti. A kamatmentes forgóeszközhitel keretösszege 70 milliárd forint.

Kamatmentes forgóeszközhitel indul kis- és középvállalkozások számára a Technológia Plusz Hitelprogram keretében – derül ki a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) keddi közleményéből, miután a tárca döntése értelmében újabb elemmel bővült a KKV Technológia Plusz Hitelprogram.

A kamatmentes forgóeszközhitel a kkv-k napi kiadásainak fedezetében is segítséget nyújt / Fotó: Northfoto

A beruházási támogatások után itt a kamatmentes forgóeszközhitel

A tájékoztatás szerint a program B komponense július 15-től érhető el 70 milliárd forintos keretösszeggel. Az NGM várakozásai szerint ez 4000-4500 vállalkozás számára nyújthat majd segítséget, a tervek szerint főként a fejlesztendő térségekben. A KKV Technológia Plusz Hitelprogram egyébként összesen 155 milliárd forint forrást biztosít, melyből 70 milliárd forgóeszközök beszerzését, a maradék pedig beruházásokat támogat. Az utóbbira eddig több mint 600 pályázat érkezett be 35,2 milliárd forint összegben.

Szabados Richárd kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkár elmondta, hogy a forgóeszközhitel célja, hogy biztosítsa a mikro- és kisvállalkozások folyamatos működését, és hozzájáruljon a napi kiadásaik fedezéséhez, például a készletbeszerzések, a bérek vagy a közüzemi díjak költségeihez. Ezzel segítik, hogy a vállalkozások likviditási nehézségek nélkül tudjanak fejlődni.

Az NGM azt is elárulta, hogy 

a kamatmentes forgóeszközhitel összege minimum 1 millió, maximum 20 millió forint lehet, és legalább 7, legfeljebb 72 hónapos futamidővel vehető igénybe. 

A hitelkérelmeket december 31-ig lehet benyújtani a Magyar Fejlesztési Bankkal (MFB) szerződéses kapcsolatban álló közvetítő partnereknél, melyek a Gránit, az MBH és az OTP vállalati MFB Pont Plusz hálózat.

A feltételek között az is szerepel az Európai Unió társfinanszírozásával megvalósított programban, hogy az igénylő cégek rendelkezzenek legalább egy lezárt üzleti évvel, Budapesten kívül működjenek és 50 fősnél kisebbek legyenek. A program keretösszegének 65 százaléka a a négy legkevésbé fejlett régióban – Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld és Észak-Magyarország –, valamint a hátrányos helyzetű településeken működő vállalkozások számára lett elkülönítve. 

A hitelt egyszeri alkalommal, tehát a kölcsönösszeg egészére folyósítják, ám ezután 12 hónap áll rendelkezésre arra, hogy azzal elszámoljanak a vállalkozások. A hitelprogram részletes feltételei itt érhetőek el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.