BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kiderült, hol veszik fel a legtöbb, és hol a legkevesebb lakáshitelt

A lakáshitelek közel egyharmadát budapesti ingatlanra vették fel az idei évben. Az egyes vármegyék között pedig elég nagy különbségek vannak ebből a szempontból, arra is van példa, hogy csak a lakosság minimális hányada vesz igénybe lakáskölcsönt.

Fordulat történt idén a lakáshitelpiacon – írta meg az Origo a K&H Bank adatai alapján. A piaci hitelek kamata átlagosan 6,5 százalék körül van, ami kedvezőbb a korábbi, magasabb kamatszintekhez képest. Az érdeklődést az is növeli, hogy egyre több támogatott hitellehetőség áll rendelkezésre, valamint az átlagkeresetek is emelkednek. 

személyi kölcsön, hitel, bank, bankszámla
Budapesti ingatlanra veszik fel a legtöbb lakáshitelt / Fotó: Shutterstock

Ennek ellenére továbbra is nagy különbségek láthatók az egyes országrészek között. Nemcsak az számít, mennyi a kamat, hanem az is, hogy az adott térségben mennyibe kerülnek az ingatlanok, mekkora a kereslet, és milyen jövedelmi helyzetben vannak az ott élők. Az is lényeges, hogy ki mekkora önerővel rendelkezik, és mennyire minősül hitelképesnek

Az állami támogatások – például a CSOK vagy a falusi CSOK – elérhetősége szintén hatással van arra, hogy egy-egy térségben mennyi hitelre van szükség. 

A kisebb településeken általában alacsonyabb összegű hitelekre van kereslet, míg a fővárosban és a nagyvárosokban, ahol magasabbak az ingatlanárak, a lakosok nagyobb összegeket igényelnek. 
Az év első első négy-öt hónapjában a K&H-nál megkötött új lakáshitelek 31 százaléka budapesti ügyfelekhez kötődik. Ide kattintva bemutatjuk a bank lakáshitelpiaccal kapcsolatos felmérésének további megállapításait, köztük azt, hogy az egyes vármegyéket tekintve nagyok az eltérések ezen a téren, és van, ahol csupán néhány százalékos a hitelfelvételi arány.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.