BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ezekbe a luxustermékekbe fektetnek egyre gyakrabban a szupergazdagok

Egy ritka Rolex vagy egy francia borászat ma már nem csupán életstílus, hanem tudatos befektetés is. A szupergazdagok pénzüket egyre gyakrabban fektetik kézzel fogható luxustárgyakba: legyen szó óráról, műalkotásról vagy épp egy privát szigetről.

A világ leggazdagabbjai már rég túlléptek a klasszikus értékpapírokon: a diverzifikáció náluk sokkal extravagánsabb formát ölt – írta az Origo. A cikkből kiderül, milyen luxustermékekbe fektetnek be a legtehetősebbek.

Patek Philippe and Rolex logos are seen at the store at Rodeo Drive in Beverly Hills, United States on November 13, 2023. (Photo by Jakub Porzycki/NurPhoto) (Photo by Jakub Porzycki / NurPhoto / NurPhoto via AFP) luxus
A luxusórák is kiváló befektetések / Fotó: Jakub Porzycki / NurPhoto

A luxusóra az egyik legnépszerűbb befektetés

A világ egyik legdrágább karórája, a Patek Philippe Grandmaster Chime 6300A 2019-ben 31 millió svájci frankért (akkori árfolyamon 10 milliárd forintért) kelt el a Christie’s genfi aukcióján. Azóta még tovább nőtt az értéke – a hasonló modellek éves hozama 8–12 százalékra tehető. A befektetői körökben keresett Rolex Daytona „Paul Newman” változatot például 2023-ban 17,8 millió dollárért vitték el.

Az órabefektetés egyre inkább pénzügyi műfajjá válik: olyan platformok, mint a WatchBox vagy a Chrono24, már kifejezetten vagyonkezelőknek kínálnak összeállított óraportfóliókat. Egyes hedge fundok ma már luxusórákba fektetett eszközöket is kezelnek.

A teljes cikket itt olvashatja.

 

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.