Az amerikai optimizmus átragadt a BUX-ra
Nap közben oldalazás jellemezte mind a magyar, mind az európai piacokat, az amerikai piac optimista nyitása után azonban nálunk is följebb kapaszkodtak az árfolyamok. A nap nyertese az FHB volt 4,12 százalékos erősödéssel, a nagyok közül pedig a Richter menetelt: 3 949 milliós forgalom mellett 3,28 százalékkal tudott növekedni és végül 36 510 forinton állt meg.
Illés László, a QUAESTOR Zrt. elemzője elmondta: az optimista nyitást megalapozták a Kínában megjelent kedvező makrogazdasági adatok, amelyek igazolni látszanak a kínai gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzéseket.
Az elemző szerint a kivárás a szeptember 11-i terrortámadás évfordulójának szólt, a befektetők tudatában ugyanis mélyen él az Egyesült Államokat nyolc évvel ezelőtt ért merényleteket követő tőzsdei esés.


