BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Mézbotrány: Süth nem érzi magát felelősnek -"Nem a hatóság tesz antibiotikumot"

Nem érzi felelősnek magát Süth Miklós országos főállatorvos, pedig az uniós szinten elsimert Applica laborvizsgálatai antibiotikum jelenlétét mutatták ki egyes hazai mézekben – írja a Magyar Nemzet.

A hazai élelmiszer-biztonság legfőbb politikai és szakmai felelőse, Süth Miklós szerint a felelősség a vállalkozókat terheli, akiknek kötelessége önellenőrzést végezni.

Süth, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára, országunk főállatorvosa azzal védekezett, hogy nem a hatóság hamisít. „Nem a hatóság helyez el antibiotikumot a termékekben, hanem azok a vállalkozások, akik sajnos nem törődnek a szabályokkal” – mondta.

A Spar-boltokban vásárolt Alba-Méz Kft. és a CBA saját márkás termékeként árult Klenáncz Méhészet akácmézeiben egyértelműen mérgező anyagokat mutattak ki

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.