Mind a négy létesítményét fejlesztette, illetve bővítette az idén a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Közhasznú Nonprofit Kft. (RHK), és további projekteken is dolgozott. A kiégett atomerőművi kazetták modulszerűen bővíthető paksi átmeneti tárolója számára négy újabb kamrát alakít ki, átadásukat 2017-re tervezi. Az e hulladékok végső elhelyezését célzó nyugat-mecseki program fontos állomásaként novemberben megindult a kutatóárok kialakítása. A geológusok ennek felhasználásával mérik majd fel a kiszemelt terület geológiai jellemzőit. Az RHK dolgozik a felhagyott mecseki uránipar- és bányászat okozta környezeti hatások felszámolásán is.
A kis- és közepes radioaktivitású hulladékok véglegesen a Bátaapátiban lévő tárolóba kerülnek. A paksihoz hasonlóan ez is folyamatosan telik, miközben tart a harmadik és a negyedik kamra bányászati kialakítása. Az országban keletkező nem atomerőművi hulladékokat a Püspökszilágyon működő tárolóba szállítják, ahol idén megkezdődött a biztonságnövelő program második szakasza.
Az RHK napokban tartott tájékoztatóján Kereki Ferenc igazgató lapunk kérdésére elmondta, hogy a társaság tevékenységének a forrásául is szolgáló Központi Nukleáris Pénzügyi Alapban 254 milliárd forint van. A kft.-nek 14,2 milliárd forint állt rendelkezésére az idén, ebből 8,1 milliárdot vittek el a fejlesztések.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.