A teljes nemzetgazdaság több mint hét százalékát kitevő szállítás, raktározás terén teljes munkaidőben alkalmazásban állók száma közel 195 ezer fő volt idén az első negyedévben, 3,2 százalékkal meghaladta a 2016 első negyedévit – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal adataiból.
A szállítás, raktározás területén idén az első negyedévben az egy főre jutó havi bruttó átlagkereset 262 ezer forint volt, 11 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit, de a nemzetgazdasági átlagtól húszezer forinttal még mindig elmaradt, miközben ez az ágazat teszi ki a teljes nemzetgazdaság több mint hét százalékát. A bruttó átlagkereset a legnagyobb mértékben a vízi szállítás, legkisebb mértékben – mintegy három százalékkal – a légi szállítás területén nőtt.
Mindeközben a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér jól teljesített: idén az első negyedévben a légitársaságok 43 országba, illetve országból két és fél millió utast szállítottak, ami 14 százalékkal több az egy évvel korábbinál. A légitársaságok ezt a két és fél millió utast 21,6 ezer, vagyis az előző évinél 5,2 százalékkal több járattal vitték. A legnagyobb forgalmú légitársaságok: az Air France, az Easyjet, a KLM, a Lufthansa, a Ryanair és a Wizz Air. Mind az összes, mind a menetrend szerinti forgalomban a legtöbb utast – csökkenő sorrendben – az Egyesült Királyság, Németország, Olaszország, Hollandia és Spanyolország repülőterei küldték és fogadták.
A repülőtéri utasforgalomban a fapados légitársaságok az utasok 57 százalékát szállították. A fapados járatok kapacitáskihasználtsága 85-ről 87 százalékra, a hagyományos légitársaságoké 67-ről 70 százalékra nőtt idén az első negyedévben a bázishoz képest.
Mindeközben a Debreceni Nemzetközi Repülőtér utasforgalma 2017 első negyedévében 4,7 százalékkal, 55,9 ezerre, járatszáma 12 százalékkal, 474-re csökkent az előző év azonos időszakához képest – közölte a KSH.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.