Megemelte a Rába célárfolyamát az OTP
A Rába szerdai negyedik negyedéves gyorsjelentése után 6,9 százalékkal 1475 forintra emelte a társaság célárfolyamát az OTP Bank, az ajánlás továbbra is tartás. Az új célárfolyam 3,2 százalékkal haladja meg az emelés előtti nap záróértékét. Az OTP 2018-ra a tavalyinál 7,6 százalékkal magasabb, 47,19 milliárd forintos árbevételt, ugyanennyivel magasabb, 4,41 milliárd forintos EBITDA-t és 2 százalékkal jobb, 1,6 milliárd forintos adózás utáni nyereséget vár a cégtől. A 2017-es 116 forintos egy részvényre jutó nyereség után idén 119 forinttal kalkulálnak. A növekvő bérek és nyersanyagárak, főleg az acélárak nyomást gyakorolnak a nyereségességre. A Rába árfolyama pénteken 1,1 százalékkal 1445 forintra emelkedett.
Nagyot ralizott a HP kurzusa
Első negyedéves gyorsjelentésében 7,7 milliárd dollár bevételt ért el a szerver- és vállalati szolgáltatásokkal foglalkozó Hewlett-Packard Enterprise (HPE), ez éves alapon 11 százalékos bővülés. Az elemzők mindössze 7 milliárd dollárt vártak. Az egy részvényre jutó nyereség (EPS) is felülmúlta a prognózist, 22 cent helyett 34 centet értek el. Ez az adat 28 cent volt egy évvel korábban. A szerverek iránti kereslet 10 százalékkal bővült. „Kihasználjuk az adóreform nyújtotta lehetőségeket, 2019 végéig 7 milliárd dollárt tervezünk részvény-visszavásárlásra és osztalékkifizetésre költeni” – mondta Antonio Neri, a HPE vezérigazgatója. A társaság árfolyama pénteken 10,5 százalékkal lőtt ki. Testvércége, a személyi számítógépeket és nyomtatókat gyártó HP Inc. bevételei 14 százalékkal 14,5 milliárd dollárra nőttek, a várakozás 13,5 milliárd dollár volt. Az EPS 26 százalékkal 48 centre nőtt a várt 42 helyett. Az árfolyam pénteken 3,5 százalékkal emelkedett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.