BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Pluszforgalmat remél a Duna House

A Duna House esetében is a részvényforgalom felfuttatása volt a cél, amikor a törzsrészvények tizedeléséről döntöttek. Nagy kérdés, hogy a járványhelyzet nyomán megváltozott befektetői környezetben mekkora hatása lesz a lépésnek.

Augusztus 3-án, hétfőn indul a kereskedés a Duna House átalakított, új törzsrészvényeivel a Budapesti Értéktőzsdén – derült ki az ingatlanközvetítő vállalat közleményéből. A cég vezetése még a járványhelyzet tetőzésekor, áprilisban közgyűlési hatáskörben eljárva döntött arról, hogy tizedelik a társaság papírjait. Ezzel az eddigi 50 forint névértékű részvények helyét 5 forintos értékpapírok veszik át, az összesített részvényszám pedig értelemszerűen a tízszeresére, 34,3 millió darabra növekszik. A társaság igazgatósága most azt közölte, hogy az átalakítás értéknapja augusztus 5. lesz, ekkor auto­matikusan a fordulónapi záróállapot alapján minden, az átalakuló sorozatba tartozó törzsrészvény után tíz darab új sorozatba tartozó papírt írnak jóvá. Schilling Dániel, a Duna House gazdasági igazgatója lapunknak a felaprózás céljáról korábban úgy nyilatkozott, hogy az „a várakozások szerint a kisebb címletű részvények miatt növelheti a tőzsdei forgalmat, viszont nehéz megbecsülni, milyen mértékben érvényesülnek majd a várt pozitív hatások a járványhelyzet nyomán megváltozott befektetői környezetben”. A Duna House a tőzsdére lépése óta először alakítja át ily módon a részvényeit, aminek lehetőségére a cég már az április közepétől hatályos alapszabályában is utalt. A vállalat igazgatóságában a koronavírus-járvány okozta gazdasági visszaesés közepette sem merült fel a részvények felosztásának elhalasztása, igaz, a változtatást inkább csak technikai jellegű lépésként értelmezte lapunknak korábban Gaál Gellért, a Concorde elemzője.

Tavaly több társaság is élt a törzsrészvények átalakításával. A BIF és a 4iG már másodszor osztotta fel a papírjait. A BÉT blue chipjei közül a Richter Gedeon, a Mol és az OTP is határozott már a részvények felaprózásáról. Erről Rácz Balázs, az MKB Bank tőkepiaci elemzője általánosságban azt emelte ki a lapunknak adott kommentárjában, hogy egy ilyen lépés semmit nem változtat az adott társaság fundamentumain. Hozzátette: a magyarországi magánbefektetők az 500–5000 forint közötti árfolyamsávban mozgó részvényeket részesítik előnyben, ebben a tartományban kereskednek legszívesebben, vagyis ez tekinthető a komfortzónájuknak.

A Duna House árfolyama áprilisban süllyedt a 2560 forintos történelmi mélypontjára, azóta a cég a tranzakciószámok alapján úgy véli, hogy az ingatlanpiacon idehaza megvalósul a gyors visszarendeződés, és a nyár elejére a hitelpiac is túljuthatott mélypontján. Az ingatlancég papírjainak árfolyama is ezt erősíti. A kurzus május vége óta ismét stabilan a 3000 forintos szint felett mozog, a felosztás részleteinek hírére tegnap délelőtt csaknem 4 százalékot drágult a papír.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.