Megpihenhet az S&P 500 amerikai tőzsdeindex, amely nemrég még a mindenkori csúcsa közelében, 3963 pontnál volt. Az azóta tartó csökkenés ugyan megakadt 3888 közelében, ám ezzel együtt egyelőre úgy tűnik, a vezető tőzsdei mutató grafikonja oldalazásba fordulhat. A potenciális kereskedési sáv felső széle 3963 közelében van, míg az alsó 3722-3694 körül lehet. Ha sikerülne felfelé kilépnie a sávból, akkor 3988 pontnál lehet az első akadály, ezt 4032-nél követheti a második. A kereskedési sáv alsó széle után több további potenciális támasz következik, amelyek fékezhetik a sáv lefelé történő elhagyása utáni esést. Eközben a német DAX 30 index továbbra is felfelé kapaszkodik. A következő lehetséges ellenállás szintjét a február második felében lejátszódott csökkenésre (14 158–13 641) mért Fibonacci korrekciós szintek segítségével becsülhetjük meg. Ennek alapján a következő lehetséges ellenállás 14 997 közelében lehet. A legközelebbi támasz 14 479, ezt 14 158 pontnál követi a következő. Az RSI alakulása az utóbbi hetekben azt jelzi, hogy kevésbé valószínű a következő Fibonacci-szint elérése.
A hazai tőzsde legfontosabb mutatója, a BUX eközben szintén oldalazva halad a 44 715–43 077 közötti sávban. Az ilyen esetekben a kilépés után, bármelyik irányba is történjen a kitörés, a jegyzés a sáv szélességének megfelelő mértékű mozgást végez, ami esetünkben 1638 pont. Az RSI értéke (54,30) inkább az emelkedés folytatódására utal.
A Mol részvényeinek árfolyama ismét visszatért annak a derékszögű háromszögnek a területére, amelynek a „talpa” 2200 közelében húzódik. A visszatérés eléggé erőtlennek mondható. Az emelkedést az a csökkenő trendvonal is hátráltatja, amely a háromszög átfogóját adja. Ennek közeléből eddig három alkalommal fordult „délnek” a jegyzés. Ha mindezek ellenére ha a kurzus képes lenne további emelkedésre, akkor a trendvonal alóli kilépés után az első akadály 2282 közelében húzódna. Ha a kurzus ismét lefordul a trendvonalról, akkor a már említett háromszög területének elhagyása után a legközelebbi támasz 2214 közelében helyezkedik el. Az RSI valamivel 51 pont feletti értéket mutat, így nem ad elég erős támpontot a további emelkedésre.
Az OTP Bank jegyzése szintén egy olyan háromszög területén mozog, amelynek vízszintes oldala lefelé néz. A „talpa” 13 160 közelében húzódik, átfogója pedig az a csökkenő trendvonal, amely a január 11-i csúcstól (14 490) rajzolható be. A jegyzés a trendvonal közelében tartózkodik, ahonnan már négy-öt alkalommal is lefordult. Az ilyen háromszögek területét a jegyzés leggyakrabban lefelé, a vízszintes oldal irányában hagyja el, ami február vége felé átmenetileg egyszer már meg is történt, de akkor a kurzus visszaküzdötte magát az alakzat területére. Az RSI értéke ebben az esetben is csak minimális mértékben ad támpontot a mozgás várható irányának előrejelzésére.
A Richter Gedeon részvényeinek kurzusa kettős csúcs alakzatot formáz. Ennek alapján a jegyzés első lépésben várhatóan a két csúcs közötti mélyponthoz (8255) esik vissza, amely az alakzat „nyakvonalának” szintjét adja. Ha ez a szint is elesik mint lehetséges támasz, további, a csúcsok nyakvonaltól számított átlagos magasságával megegyező mértékű csökkenésre lehet számítani. Ezt a forgatókönyvet akkor kell újragondolni, ha a jegyzés képes rendszeresen a magasabb csúcs szintje felett zárni. Az RSI és az árfolyam negatív divergenciát mutat, vagyis míg az árfolyam grafikonján a csúcsok közel azonos szintet értek el, addig az indikátor megfelelő csúcsai közül az időben közelebbi alacsonyabb értéket mutat. Ez a jelenség is a várható csökkenés forgatókönyvét támogatja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.