Az amerikai és a nyugat-európai gazdaságok lassulása ellenére továbbra is derűlátás jellemzi a nemzetközi légiközlekedési előrejelzéseket. Az ATAG legfrissebb tanulmánya szerint a következő tíz évben legalább hárommillió új állás keletkezik. Jelenleg 28 millió embert foglalkoztat ez az iparág -- írja a Reuters.
A pluszmunkaerőre való igényt az utasok számának növekedése is alátámasztja. (A repülőtéri hatóságok az érkezést és az indulást is beszámítják statisztikáikba, az ATAG azonban, a légitársaságok módszerét követve, csak az utasok számát veszi figyelembe.)
A mostani, évi 1,6 milliárdos utasszám a következő 10-15 évben Európában várhatóan megkétszereződik, de Ázsiában is csaknem ilyen ütemben emelkedik. A személyforgalom mellett természetesen a teherfuvarozás is folyamatosan bővül, a következő 6-10 évben legalább évi 4-5 százalékkal.
A fejlődésre jellemző -- vetíti előre a szervezet --, hogy egyedül Európában az 1998-as 540 millió utashoz képest 2015-re évi 1,1 milliárd utasra (be- és kiutazóforgalom, illetve belső utazás) lehet számítani.
Nagy-Britannia vélhetően megtartja vezető pozícióját, a tavalyi 144 milliós utasszámot tizenöt év múlva legalább 310 milliósra növeli. Mögötte továbbra is Németország áll majd, az 1998-as 106 millió után 220 milliót elérve. A megosztott bronzérmes Spanyol- és Franciaország lesz. Előbbi a két évvel ezelőtti 93 millióról 173 millióra, utóbbi 83 millióról 161 millióra növeli statisztikáját.
Ezek tehát az abszolút számok, de a leggyorsabb növekedést mégsem ezek az országok, hanem Hollandia mutathatja fel -- legalábbis ezt jelzi előre az ATAG. A hollandok az 1998-as 34,4 milliós utasszámot 80,3 millióra hizlalják.
A jelentés azonban fényes jövőt jósol más európai övezeteknek is; e szerint a mediterrán országok és a gazdaságilag izmosodó közép- és kelet-európai térségek is erőteljesen felzárkóznak majd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.