BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Üzemet avatott a Büchl Hungaria

Zöldmezős beruházással, 700 millió forintból épült üzemet avatott tegnap a német érdekeltségű Büchl Hungaria Környezetvédelmi Kft. a győri ipari parkban. Az ingolstadti központú társaság két, egyenként 1100 négyzetméter alapterületű csarnokot épített, ahol a Németországban már működő hulladékkezelési technológiájával dolgozik. A környezetvédelmi vállalkozás elsősorban a győri Audinál keletkező hulladékot kezeli.

A német Büchl-csoport tavaly vásárolta meg a Rába-Chem Kft.-t, amelynek tevékenységét kiszélesítette, illetve új alapokra helyezte. Az anyaországban hulladékkezeléssel ötven éve foglalkozó vállalkozás győri tevékenységét elsősorban az Audi Hungaria Kft.-re építi, az autóipari cégnek innovatív logisztikai folyamatot fejlesztett ki az ipari hulladékok kezelésére. (Az úgynevezett ELOG rendszert a német mérnöki kamara díjjal ismerte el.)
A Büchl az Audi mellett a Rába Rt. több leányvállalata, valamint a VAW, az Opel és a Robust Plastik Assembling hulladékát is feldolgozza. (Németországban meghatározó partnere az Audi AG.) Reinhard Büchl, a társaság tulajdonosa elmondta, hogy a cégcsoport az általa az anyaországban kezelt termelési és kommunális hulladékok kétharmad részét újrahasznosítja.
A most épült két győri csarnokban ugyanazzal a technológiával dolgozik a vállalkozás, amely Ingolstadtban már bevált.
A Büchl Hungaria tervezett éves forgalma mintegy 3 milliárd forint. Molnár Sándor, a Gazdasági Minisztérium főosztályvezetője a megnyitón hangsúlyozta, hogy Magyarországon 1999-ben 72,5 millió tonna -- ebből az iparban 23 millió tonna -- hulladék keletkezett, amelyből 3,7 tonna veszélyes hulladék volt. (Magyarországon 2007-2008-ra fogalmazódott meg célként a keletkező hulladékmennyiség 50 százalékának újrahasznosítása, ez az arány Németországban jelenleg 70 százalék.)

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.