Napokon belül nyílik a Palace Hotel
Napokon belül megnyílik a fővárosi Palace Hotel. A próbaüzem augusztus 1-jén kezdődik, a hivatalos megnyitó szeptember második felében várható. A négycsillagos, 227 szobás szálló üzemeltetésére húszéves szerződést írt alá az osztrák tulajdonos a Pannonia Hotels Rt.-vel. A hotel Novotel Budapest Centrum néven fog működni. Ezzel párhuzamosan az osztrák tulajdonú Palace Kft. - a szállodához kapcsolódva - a szomszédos épületekben egy 220 férőhelyes garázst és egy közel ezer négyzetméteres áruházi részleget alakított ki. A három egység üzemeltetését három, egymástól független cég végzi. A nemrég hozott döntés szerint az áruházrész felét - mintegy 500 négyzetmétert - a Palace Hotel hosszú távra kibérelte, s benne két 90 személyes rendezvénytermet alakít ki.
Csordás Imre, a szálloda igazgatója elmondta, hogy egy 300 személyes nagyterem és két kisebb szekcióterem is található a hotelben. E szolgáltatást bővítik az újabb két rendezvényegységgel, amelyet várhatóan októberben adnak át. A hotel régi szárnyában 84 szoba kap helyet, az új részben 139 épült fel. A szálloda légkondi-cionált, hang- és hőszigetelt.
Csordás Imre szerint már az első hetekben kedvező a hotel fogadtatása, hiszen a Forma-1 hétvégéjén telt ház van, s így augusztusban 50 százalék körüli töltéssel számolnak. Szeptember elején, a több ezer fős orvoskongresszus idején már 70 százalék körüli foglaltsággal számolnak. (LI)


