Az autóipari világítástechnikai, illetve elektronikai termékeket gyártó világcég választása - a lengyel és a szlovák versenytársakkal szemben - a munkaerő
jó minőségének, valamint az infrastruktúra (M3-as autópálya) és a logisztikai szolgáltatások megfelelő színvonalának köszönhetően esett Magyarországra, illetve Gyöngyösre - válaszolta a Világgazdaság érdeklődésére Kitano Takanori. Elmondása szerint a gyártási technológiát Japánban fejlesztették ki, ahová magyar foglalkoztatottakat vittek és visznek ki betanulásra. Elmondta azt is, hogy a Széchenyi-terv keretében a cég százmillió forintos állami támogatásban is részesült, továbbá Gyöngyös városa három évre mentesítette a vállalkozást az iparűzési adó megfizetése alól.
A Stanley Electric Hungary Kft. árbevétele 2003-ban kétmilliárd forint lesz, a gyártókapacitás 3-4 év múlva évi 400 ezerre nő, távlatilag pedig eléri az egymilliót. Ezért a jelenleg még csak 30 dolgozót foglalkoztató üzem a létszámot is bővíteni fogja. A cég már kapcsolatot épített ki magyar beszállítókkal, és további hazai beszállítókat vár termékeihez, amelyekre már megvannak a vevőik.
A kft. törzstőkéje 14,1 millió euró, ebből a Stanley Electric részesedése 80 százalékos, az ausztrál Hella-Stanley Holding Pty. Ltd.-é pedig 20 százalékos, ám ez utóbbiban a Stanley Electricnek 50 százalékos a tulajdoni részesedése. A gyöngyösi gyár ügyvezető igazgatója Cugumicu Tanada. A japán anyavállalat 1920-ban alakult, árbevétele tavaly 199,42 milliárd jen volt, adózott nyeresége pedig 6,115 milliárd. Japánon kívül Európában, Ázsiában és az Egyesült Államokban vannak gyárüzemei. (BGy)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.