BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Mentességet akar a Flextronics

Éles pengeváltás volt tegnap a társaságiadó-kedvezmény ügyében Brüsszel és a Flextronics cég képviselője között. A lapunknak nyilatkozó cégvezető megerősítette, hogy nem vonulnak ki Magyarországról, sőt, bővítik a sárvári üzemet.

"A magyar helyzet már hosszú ideje törvényellenes, és az Európai Unió ezért nem fogja megjutalmazni Magyarországot" - fogalmazta meg véleményét a társaságiadó-kedvezmény csatlakozás utáni fenntarthatóságának igényéről Günter Verheugen. A bécsi Economist-konferencián felszólaló uniós bővítési főbiztos mindezt válaszként szánta az ügyben érintett Flextronics nemzetközi elektronikai szerződé-ses gyártó európai elnökének, Humphrey Porternek a felvetésére. "Ez az erőből politizálás, az ignorancia és a meg nem hallgatás elfogadhatatlan" - fogalmazott a Világgazdaság érdeklődésére Devecz Miklós, a cég stratégiai és kormányzati kapcsolatokért felelős igazgatója.

Egyúttal cáfolta a Flextronics kelet-közép-európai kivonulásáról szóló híreket is. Az igazgató szerint a Flextronics, amely nemrég ünnepelte tízéves működését Magyarországon, továbbra is stratégiai helyszínként tekint az országra, s ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy jelenleg is komoly tárgyalásokat folytat magasabb hozzáadott értéket képviselő termékek és szolgáltatások idehozataláról. Konkrét termékekről azonban nem nyilatkozhat.

A múlt héten Humphrey Porter a Wirtschaftsblattnak nyilatkozott úgy, hogy amennyiben Magyarország nem tartja be korábban vállalt kötelezettségeit, az igazságtalan helyzetet idézne elő, és rossz jel lenne más befektetők számára is, sőt, a Flextronicsot is telephely-politikájának újragondolására kényszerítené. Az érintettek december elejére várják ugyanis, hogy megszülessen Brüsszelben a döntés a Magyarország által a nagybefektetőknek tíz évig garantált társaságiadó-mentesség ügyében, jelen formájukban ugyanis ezek ellentétesek az uniós szabályozással.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.