BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Fordulat lehet a mobilpiacon

A két éve tartó nehézségek után 2003-ban kedvező fordulatot vár a mobiltelefon-gyártás világpiacán második legnagyobb cégnek számító amerikai Motorola. A társaság az idén az eladott készülékek számának 8-10 százalékos emelkedését jelzi előre - idézi Mike Zafirovski üzemeltetési igazgatót a Reuters. A jelentős elbocsátások és költségcsökkentések a vezető szerint 2003-ban már éreztetni fogják kedvező hatásukat, így a Motorola más üzletágai is nyereségesre fordulhatnak. Két és fél rendkívül nehéz év után az idén mind a hat Motorola-üzletág pozitív eredménnyel végez majd - állítja a mobilos egység éléről a vállalatóriás egyik vezető posztjára csak fél évvel ezelőtt kinevezett Zafirovski.

A Motorola a tavalyi harmadik negyedévet nettó nyereséggel tudta zárni, ezzel véget vetett a korábbi hat negyedév veszteséges működésének. A mobiltelefon-üzletág a csoporton belül a legerősebb egységnek számít, 2001-ben a 29,5 milliárd dolláros összbevétel 40 százalékát hozta. Az iparág 2001, történetének legrosszabb éve után a kilábalás jeleit mutatja. Tavaly összesen 390 millió készüléket adtak el világszerte a gyártók. Szakértők szerint így 1,8 százalékos éves növekedést mutathatnak a 2002. évi számok, ami az egy évvel korábbi 3-4 százalékos visszaesés után kedvező jel. A Motorola világpiaci második helyét ugyanakkor egyre erősebben támadja a dél-koreai Samsung Electronics. Utóbbi cég részesedése már eléri a 10 százalékot.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.