BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nehéz bérbe adni a szekszárdi üzleteket

Szekszárdon ezekben a hetekben meglehetősen változó sikerrel tudják bérbe adni üzleteiket és raktáraikat a tulajdonosok. Míg a várost átszelő 56-os főút melletti Rákóczi és Széchenyi utcában, valamint az ezzel párhuzamos, forgalmas Arany János utcában gond nélkül ki lehet adni az üzlethelyiségeket, addig a piactéren lévőkre már nehezebb bérlőt találni, az ugyancsak városközponti Kiskorzón pedig a kimondottan e célra épített, de nagy alapterületű üzletek közül több is üresen áll. A kereskedők ugyanis egyre nehezen találnak olyan profilt, ami annyi nyereséget hozna, hogy megérné kifizetniük a borsos bérleti díjakat.

Az üzlethelyiségek bérleti díja 1-3 ezer forint/négyzetméter/hó attól függően, hogy az ingatlan a város melyik részén található. A bérlőtől 3-6 havi kauciót kérnek, és a legdrágábbak a központi, földszinti, nagy utcai kirakatfelületű ingatlanok. Sok függ attól is, hogy az üzlet autóval megközelíthető-e, van-e és milyen parkolási lehetőség a közelében, illetve a gyalogosok többségének napi útvonalába esik-e. Ehhez képest másodlagos szempont az üzlethelyiség állapota, mivel a bérlő a legtöbb esetben a profiljához igazítva új berendezést és portált készít.

Változó az érdeklődés a város ipartelepén lévő raktárak iránt is, pedig itt már - az adott ingatlan infrastruktúrájától függően - 400-800 forint/négyzetméter/hó áron lehet targoncával, kamionnal megközelíthető, esetenként fűthető, bekerített, őrzött ingatlanokat bérelni.

Dombóváron, Pakson, Bonyhádon a szekszárdinál 20-30 százalékkal alacsonyabb bérleti díjakat kérnek az üzlethelyiségekért, raktárakért, de sokszor még így is meglehetősen nehéz megbízható, hosszabb távon is pontosan fizető bérlőt találniuk a tulajdonosoknak. Ennél is rosszabb a helyzet a magas munkanélküliségi rátájú Simontornyán és Tamásiban.

Ha valaki úgy gondolja, hogy Tolna megyében olcsón lehet vásárolni üzlethelyiségeket, raktárakat, az nagyon téved, az eladási árak a megtérülési költségekhez képest meglehetősen magasak. Raktárhelyiség tulajdonjogát 50-100 ezer forint/négyzetméter + áfa áron, üzlethelyiségét 150-250 ezer forint/négyzetméter áron lehet megszerezni.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.