BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Új gép a Kossuth Nyomdánál

A hírlap- és folyóirat-nyomtatás piacán javítaná pozícióit jövő évi, mintegy egymilliárd forintos gépberuházásával a Kossuth Nyomda Rt. Könyvgyártásában a külföldi eladásokra összpontosít.

Milliárdos nagyságú gépberuházásra készül jövőre a Kossuth Nyomda, hogy tovább javítsa pozícióit a hírlap- és folyóirat-nyomtatás - várakozásai szerint - tovább bővülő piacán. E területen ma a második helyet foglalja el Magyarországon, ugyanakkor a könyvgyártás - ahol a belpiac legnagyobbjának számít - a bevételének 30 százalékát teszi ki. A hazai piacra csak leányvállalatánál, a Szegedi Nyomdában gyárt kis és közepes példányszámú könyveket. A vidéki gyártás mellett szól, hogy ott kevesebbe kerül az előállítás. Mindez azért fontos, mert a hazai vevők már nem tudják megfizetni az igényes kiadványok árában megjelenő többletköltséget - magyarázza Szabó József kereskedelmi vezérigazgató-helyettes.

Így könyvgyártásában inkább exportpiacaira összpontosít a nyomda, ahonnan évi mintegy egymilliárd forint bevételre tesz szert. Főként Skandináviába és Hollandiába szállít, míg Németországban és Angliában csökkentek a megrendelései. Németországban egyes kiadók pénzügyi nehézségekkel küzdenek, s erős a szakszervezeti nyomás is, hogy a helyi nyomdáknak adják a rendeléseket. Az angol megrendelők Ázsia felé fordultak. Az ottani alacsony árakkal - amelyek amerikai technológiával párosulnak - nem lehet versenyezni. Leányvállalatai révén azonban többféle megrendelői igényt is teljesíthet a cég, a Szegedi Nyomdán kívül hozzá tartozik a Szinkron Press Kft., a Pressing Kft. és a Pallas Stúdió is.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.