Több mint ötvenhárom milliárd forintos - hét sportágra kiterjedő - sportlétesítmény-fejlesztés kezdődhet a kormány tegnapi döntése értelmében. Gyurcsány Ferenc gyermek-, ifjúsági és sportminiszter a Világgazdaságnak elmondta: az állam az első két évben 6 milliárd forinttal finanszírozza a projektet, 2022-ig pedig további 31 milliárdot fektet be, miközben állami kapacitásvállalási kötelezettséggel ösztönzi az önkormányzatokat és a magánbefektetőket, hogy részt vegyenek az ún. private public partnership (PPP) rendszerben megvalósuló beruházásokban.
Jelezte: végeredményben a magánszféra 20, az állam és az önkormányzatok pedig 40-40 százalékban osztoznának az összes költségen.
A mostani kezdeményezés keretében, PPP rendszerben a legtöbb pénzt, 24 milliárd forintot tornaterem- és tanuszodaépítésre szánja a szaktárca, míg sportcsarnok-beruházásokra 20 milliárd forintot terveznek elkölteni. Jóval kevesebb, mintegy 3 milliárd forint jutna stadionrekonstrukcióra. Igaz, ezt teljes egészében az állam állja. Ennek leginkább az UEFA-licenc elnyerésére "kijelölt" székesfehérváriak, a zalaegerszegiek és a már most is a legmodernebbnek számító hazai stadionnal rendelkező újpestiek örülhetnek. Rajtuk kívül további négy stadion felújítását kezdik meg. Ugyancsak teljesen állami támogatással fejlesztenék az olimpiai központokat. A 2000-ben - még az Orbán-kabinet által - indított stadionfejlesztési program eredetileg 38 létesítményt érintett volna, ehhez a központi költségvetésből 12,7 milliárd forintot költöttek el, a magánbefektetőkkel és az önkormányzatokkal közösen pedig összesen 20 milliárdot terveztek elkölteni A beruházások nagy része végül nem készült el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.