BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Szlovák cégeket vesz a Kész Kft.

Szlovákiai vállalatfelvásárlásokat tervez a hazai építőipar egyik legnagyobb szereplője, a Kész Kft., amely jelenleg a tőzsdei megjelenést is fontolgatja - jelentette be tegnapi sajtótájékoztatóján Varga Mihály, a cég ügyvezető igazgatója. A társaság eddig egy építőipari vállalatot vásárolt meg az Ukrajnában található Kalusban. A vasbetonüzem az idén kezdte meg a termelést. Szlovákiában pedig most végzi a piacfelmérést, ám arról egyelőre nem döntött a cég, hogy a felvásárlásokra mekkora összeget fordít.

A társaság a tavalyi 34 milliárd forint után az idén várhatóan 40 milliárd forintot meghaladó nettó árbevétellel és több mint 2,5 milliárd forintos adózott profittal zár. A cég forgalmának mintegy 10 százaléka állami megrendelésekből származik, a többi pedig a magánszektorból. Az építészeti szerkezeti, gépészeti és elektromos építőelemeket gyártó, valamint generálkivitelező Kész Kft. tavaly több mint 400 ezer négyzetméternyi épületet, elsősorban hipermarketeket, üzletközpontot, irodaházat, csarnokot és üzemet épített.

A Kész Kft. leányvállalatai révén öt régióbeli országban - Románia, Ukrajna, Szlovákia, Horvátország, illetve Szerbia és Montenegró - van jelen. (FE)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.