BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az Nkp végrehajtását segíti az új bizottság

Tárcaközi bizottság alakult a Nemzeti környezetvédelmi program végrehajtásának segítése érdekében az illetékes minisztériumok, a regionális fejlesztési tanácsok és a Központi Statisztikai Hivatal képviselői részvételével. A testület megalakulását Őri István, a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára még január végén jelentette be. A tárcaközi bizottság feladata lesz, hogy állást foglaljon a környezetvédelmi program éves szakmai és finanszírozási prioritásairól, a végrehajtási tervekről, az előrehaladási jelentésekről, továbbá hogy javaslatokat tegyen a jogi, közgazdasági és intézményi eszközrendszer összehangolt fejlesztésére.

A 2003 és 2008 közötti időszak legfontosabb környezetvédelmi célkitűzéseit megfogalmazó program céljai között szerepel, hogy 11-ről 5-8 százalékra csökkenjen a szennyezett levegőjű területek aránya, továbbá a légszennyezés által érintett lakosság aránya a jelenlegi 40 százalék felére csökkenjen. Kiemelt cél, hogy a szelektíven gyűjtött kommunális hulladék aránya a mostani háromról 35-40 százalékra emelkedjen, s a program szerint 2009-re minden hazai lakosnak biztosítani kell, hogy megfelelő minőségű ivóvízhez juthasson. (VG)

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.