BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Átalakuló termékszerkezet

Set-top-boxok gyártását kezdi meg televíziókhoz Győrben július végétől a Robust Plastik Assembling Kft. Az ugyancsak saját fejlesztésű LCD-televíziókat tavaly ősz óta előállító osztrák érdekeltségű elektronikai cég őszre a plazmatelevíziók gyártásának beindítását is tervezi. Jelenleg a társaság termelésének kilencven százalékát a Sagem faxkészülékek gyártása teszi ki.

Jelentősen átalakítja termékszerkezetét az osztrák érdekeltségű Robust Plastik Assembling (RPA) Kft.. Korábbi megrendelője a francia Sagem a nyomtatott áramkörök gyártását más - meg nem nevezett - tunéziai érdekeltségű magyarországi céghez telepítette .

A váltás nyomán július végén set-top-box előállítását kezdi meg Győrben a társaság - közölte Horst Wohleser, az RPA Kft. ügyvezető igazgatója a Világgazdasággal. (A berendezés a televíziókészülékekhez csatlakoztatva digitális tévécsatornák vételét teszi lehetővé.) Ősztől pedig - az LCD-készülékek mellett - várhatóan beindul a plazmatelevíziók gyártása is.

Az RPA tavaly kezdte meg a 27 és 42 colos képátmérő közötti LCD-televíziók gyártását, amelyből jelenleg évente százezer darab készül. E gyártásba akkor mintegy másfél millió eurót invesztált a Robust Plastik.

A set-top-boxok gyártásának beindításába további másfél millió eurót fektetett a cégcsoport - közölte az igazgató. Hozzátette: Győrben összesen mintegy négymillió eurót ruházott be letelepedése óta a vállalat. További terv, hogy ismét megkezdik a nyomtatott áramkörök gyártását, amely rövid ideig szünetelt a kisalföldi városban.

Az RPA saját fejlesztésű termékeket gyárt. Digitális televíziókból a tervek szerint évente százezer darab készül, ezek 32 colos képátmérőjűek lesznek, míg a 42 colos plazmatévékből ötvenezer darabot gyártanak majd. A set-top-boxokból ötszázezer darabot állítanak elő, de e gyártás a társaság várakozása szerint később akár a másfél milliót is elérheti.

A RPA Kft. tavaly mintegy húszmilliárd forint árbevételt ért el. Az új termékek megjelenésének köszönhetően 2005-ben is ugyanekkora árbevétellel számolnak. Ugyanakkor a termékszerkezet átalakításával párhuzamosan a cég 250, elsősorban bérelt munkavállalójától vált meg, ám a leépítést követően az idén 420 dolgozót foglalkoztatnak.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.