BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Zöldköltésben élen Ázsia

A környezetvédelmi célokra fordított kiadások a következő évtizedben világviszonylatban elérik az évi 210 milliárd dollárt. Az egyesült államokbeli McIlvaine tanácsadó vállalat elemzése szerint a kiadások terén Ázsia kerül az első helyre, ahol a kormányzati és a vállalati szféra együttesen évi mintegy 81 milliárd dollárt költ majd környezetvédelmi célokra. Ehhez képest Európa Afrikával együtt is „csupán” évi 62 milliárd dollárt költ zöldcélokra 2006 és 2015 között, míg az amerikai földrészen 67 milliárd dollár lehet a kiadások éves összege. A tanácsadó cég szerint Ázsiában – a nemzetközi átlagot meghaladó gazdasági növekedés mellett – több mint 500 millió ember nagyvárosokba áramlása, valamint az elmúlt évek elmaradt fejlesztései következtében kialakult környezetvédelmi problémák miatt kell a világ több részénél jelentősebb összeget fordítani a szennyezéscsökkentésre és -megelőzésre a következő években.

A legnagyobb problémát a levegőszennyezés okozza. Az ennek csökkentését célzó fejlesztések költségei várhatóan elérik az évi 80 milliárd dollárt, ennek legnagyobb részét a széntüzelésű erőműveknek, cementgyáraknak, papír- és faipari vállalatoknak, valamint acélipari cégeknek kell előteremteniük. A McIlvaine szakértői szerint a második legnagyobb kategóriát a víz- és szennyvíztisztítással kapcsolatos fejlesztések jelentik évi 70 milliárd dollárral, a harmadik helyre pedig a szilárd hulladékok 40 milliárdos kezelése került.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.