Indul a Hungexpo-beruházás
Októberben kezdődhet a Hungexpo létesítményeinek rekonstrukciója. A húszmillió eurós (több mint ötmilliárd forintos) beruházás keretében teljesen megújul a vásárváros. A Hungexpo Zrt. francia tulajdonosa, a tavaly 434 milliós forgalmat elérő GL Events célja, hogy 2008 júliusáig befejezze a munkálatokat, amellyel a piaci elvárásoknak megfelelő színvonalú létesítménykomplexumot hoznak létre.
Olivier Ginon, a GL Events elnöke jelezte: a beruházás keretében a jelenlegi valamivel kevesebb mint 40 ezer négyzetméteres vásárterületet több mint 50 ezer négyzetméteresre bővítik. A fejlesztések során felújítják többek között az A, a C és a D pavilont. Felépítenek egy 8-10 ezer négyzetméteres multifunkcionális kiállítási csarnokot, amely kongresszusok megrendezésére is alkalmas lesz. A cég két várócsarnokot is épít, egyet a vásárváros bejáratánál, egyet pedig a szálloda mellett. Az egyes épületeket fedett folyosókkal köti majd össze. A terveket a Lakóterv és egy lyoni építésziroda készíti el szeptemberre.
A GL Events a Hungexpo területén található szállodát is felújíttatná, a társaság hazai és nemzetközi beruházókkal és üzemeltetőkkel jelenleg is tárgyalást folytat ez ügyben. Ennek a beruházásnak a költségei nem szereplenek a GL húszmillió eurós fejlesztési tervében, sőt az elnök hangsúlyozta azt is, ha nem sikerül befektetőt találni, a cég egymaga nem vállalja fel a hotelrekonstrukciót. A beruházás költségével kapcsolatban jelezte, ma úgy kalkulálnak, 30-40 ezer euróba kerül szobánként egy ilyen projekt. Elmondta azt is, hogy a hotel tekintetében is fontos lenne megoldást találni a vásárváros megközelítésének javítására.
A kőbányai önkormányzattal már megállapodott a Hungexpo tulajdonosa a vásárváros környezetében lévő összes parkolóhely üzemeltetésének visszavételéről annak érdekében, hogy hatékonyabban szervezzék meg a parkolást. Emellett a társaság már a rendőrséggel is együttműködik, hogy a csúcsforgalom idején segítsék a folyamatos haladás biztosítását.
A Hungexpo Zrt. 6,625 milliárd forintos mérlegfőösszeggel zárta a tavalyi évet, miközben 156 milliós adózás előtti eredményt ért el. A cég tegnapi éves rendes közgyűlése – amellett hogy eredményesnek ítélte a 2005-ös évet –, döntött arról, hogy a profitot az eredménytartalékba helyezik.
A Hungexpót privatizációs eljárás során tavaly májusban szerezte meg a GL Events és a TriGránit Rt. konzorciuma, amely nyolcmilliárd forintért vásárolta meg a vásárvárost birtokló társaság részvényeinek 77 százalékát, s vállalta, hogy öt éven belül további ötmilliárd, majd a következő öt éven belül újabb 2,5 milliárd forintot fordít a fejlesztésére. A GL Events Európa-szerte 14 kiállító-, illetve kongresszusi létesítményt üzemeltet.


