Erősen kezdte az idei évet a Zwack Unicum
Közel ötödével, 4,68 milliárd forintra növelte nettó árbevételét a júniusban zárult első üzleti negyedévben az egy évvel korábbihoz képest a Zwack Unicum Rt. – derül ki a cégnek a Budapesti Értéktőzsde internetes oldalán közzétett gyorsjelentéséből. A társaság adózás előtti eredménye 892 millió forint volt, ez az előző év hasonló időszakához viszonyítva 12,6 százalékos csökkenést jelent.
Az elmúlt üzleti év első negyedében azonban 452 millió forint ingatlanértékesítésből származott, azt leszámítva az adózás előtti eredmény 568 milió forint volt. A szeszesital-értékesítés eredménye tehát az egy évvel korábbihoz képest 56,93 százalékkal nőtt, s ez főként annak volt köszönhető, hogy míg tavaly a húsvéti forgalom teljes egészében a naptári év első negyedére esett, addig az idén egy része áprilisban keletkezett.
A kedvező első negyedéves adatok ellenére a cégvezetés nem változtatott a 2006–2007-es üzleti évre vonatkozó profit-előrejelzésén, amelyben 28,1 milliárd forintos forgalom mellett 2,9 milliárdos adózás előtti eredmény szerepel. Ennek oka, hogy a menedzsment megítélése szerint a kormányzati megszorító intézkedések miatt jelentősen csökkenhet a lakosság szeszesital-fogyasztása, s ez nagy kihívást jelent az üzleti tervben megfogalmazott célok elérésénél is. VG


