BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Atomerőművet épít az idén Oroszország

Az idén megkezdődik egy új atomerőmű építése közép-Oroszországban. A létesítmény kapacitása 2,136 megawatt lesz. Két, harmadik generációs reaktorblokkból fog állni a helyi hatóságok bejelentése szerint. Helyszíne Moszkvától mintegy 500 kilométerre délre lesz, Novovoronyezsben.

A beruházásra a tavaly meghirdetett szövetségi atoemrőmű építési program részeként kerül sor, amely a 2007-2010. között energiaipari beruházási terveket tartalmazza. Vlagyimir Kulakov városi kormányzó elmondása szerint a Novovoronyezs NPP-2 nevű projekt körülbelül 110 milliárd rubelbe, azaz 4,1 milliárd dollárba kerül majd. Ebből 2,5 milliárd rubelt (100 millió dollárt) ad a szövetségi költségvetést. Kulakon azt nem mondta el, hogy a pénz többi részét honnan teremtik elő.

Az első áramtermelő egységet 2012-ben helyezik üzembe, a másodikat egy évvel később. A Novovoronyezs NPP-1, Oroszország első, vízhűtéses reaktorú atomerőművét már korszerűsítették, élettartamát 2016-2017-ig hosszabbították meg. A térség növekvő áramigénye kielégítésére azonban így sem képes, ezért van szükség az új erőműre. RIA Novosztyi

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.