BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Brit luxuslakópark épül

Csaknem félmillió négyzetméternyi lakóterületet magában foglaló komplexumot épít Moszkvában a London & Regional Properties nevű brit ingatlanfejlesztő. A cég a Kijevszkij sugárúton emeli a toronyházakat, a beruházás közel 800 millió dollár. A vállalat három éve van jelen az orosz piacon, eddig félmilliárd eurót fektetett be hotelekbe, irodákba, bevásárló- és logisztikai központokba.

Legutóbb a 20 000 négyzetméteres Ducat Palace nevű irodaházat, továbbá a fővároshoz közeli Szolncevóban lévő 12 000 négyzetméteres üzletközpontot vásárolta meg. A közép-oroszországi Kalugában és Penzában bevásárlóközpontot akar építeni, a szibériai Novoszibirszkben és Szentpéterváron egy-egy négycsillagos szállodát húz fel.

A britek terjeszkedése is jelzi: az orosz gazdaság dinamikusan növekszik, a moszkvai ingatlanpiac pedig szárnyal a fejlesztők töretlen aktivitásának köszönhetően. A kereskedelmiingatlan-piac fejlődése mellett a lakáspiac is hihetetlen tempóban bővül. Moszkvában 2006-ban több mint 40, Szentpéterváron pedig átlagosan 70 százalékkal emelkedtek az új építésű lakások árai. Jelenleg Moszkvában ezek ára átlagosan 4000 dollár (800 000 forint) körül mozog négyzetméterenként.

A luxusingatlanok közvetítésével foglalkozó nemzetközi hálózat, az Engel & Völkers magyarországi és közép-európai régiós képviseletének vezetője, Mozsár István is úgy látja, az orosz fővárosban valóban elszálltak a lakásárak. Tavaly október végén két nagy, luxusmárkákat felvonultató kiállítást is rendeztek Moszkvában – az Extravaganza és a Millionaires Fair elnevezésű show-t –, ahol az Engel & Völkers is képviseltette magát.

A hálózat mallorcai, dubai és svájci régiója mutatta be exkluzív ingatlanportfólióját, és igen élénk érdeklődés mutatkozott az orosz milliomosok körében a nemritkán több százmillió dollárt érő tengerparti luxusvillák iránt. Ez a befektetési hullám már Magyarországon is érezhető, hiszen az itteni árak jóval kedvezőbbek, mint az orosz fővárosban. Egyre több jómódú orosz vásárol befektetési céllal elsősorban 200–500 millió forint közötti budapesti villát.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.