BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A márkás termékekben sem bízunk - nem figyelnek a fogyasztókra

A vásárlók hetven százaléka nem bízik túlságosan abban, hogy a márkás élelmiszerek gyártói megfelelően figyelnének a fogyasztók egészségére vagy a környezet védelmére - derül ki az IBM élelmiszerekkel kapcsolatos fogyasztói szokásokat vizsgáló felméréséből. Az Egyesült Államokban és az Egyesült Királyságban 1676 megkérdezett körében végzett reprezentatív kutatás szerint a fogyasztók fele nincsen meggyőződve az élelmiszerek biztonságosságáról, 40 százalékuk pedig már leváltotta emiatt megszokott márkáját az elmúlt két évben. A válaszadók 60 százaléka azt állította, hogy tájékozottabb a megvásárolt termékek tartalmáról, mint két évvel ezelőtt, 72 százalékuk pedig még több információt szeretne megtudni az áruk forrásáról, az elkészítési eljárásról és az összetevőkről.

A termékek kiválasztásánál még mindig kulcsfontosságú szerepet játszanak a hagyományos tényezők, úgymint a márka és a csomagolás, azonban a vásárlói viselkedésben az elmúlt években és manapság is jelentős fordulat zajlik. A fogyasztói döntéseket ugyanis egyre jobban befolyásolják egy-egy közösség tagjai és véleményformálói, és mind nagyobb szerepet kapnak olyan tényezők, mint a termék hatása az egészségre, közérzetre és a társadalomra.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.