BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Háromszáz ágyra két orvos, egyre több az atrocitás - Vizsgálatot kér az orvosi kamara

A Magyar Orvosi Kamara úgy látja, több kórházban veszélyben van a folyamatos és biztonságos betegellátás - mondta a köztestület elnöke.

Éger István bejelentette: vizsgálatot és intézkedést kért az országos tiszti főorvostól.

Mint mondta, intézmények és orvosok jelezték neki, hogy az új ügyeleti rend szerint nem oldható meg a magas szakmai szintű ügyelet a kórházakban - tudósít a Klubrádió.
 
 
Éger István intézményneveket nem említett a sajtótájékoztatón, de példákat említve elmondta: van kórház, ahol csak szakorvos-rezidens ügyel, van hely, ahol négy belgyógyászati osztály háromszáz ágyára két ügyeletes orvos jut. Egyre több olyan esetről van tudomása, amikor atrocitás éri az éppen ügyelő orvost.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.