BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Új területre lépett a MOV Corporation csoport

Szeptember elején indul a termelés a MOV Corporation Kereskedelmi és Szolgáltató Zrt. több százmillió forintos beruházással létrehozott térkőgyártó üzemében – tudtuk meg Szebenyi Istvántól, a társaság általános vezérigazgatójától. Csak a Belgiumból származó gyártósorra mintegy 150 millió forintot fordított a vállalat, emellett új üzemcsarnokot is kialakítottak – emlékeztetett beszámolójában a vezető.

A hazai megrendelések mellett Romániából is komolyabb érdeklődésre számítanak a vállalatnál, Bukarest környékén és Erdélyben is vannak már partnerei a MOV-nak. A térkő-értékesítésről tárgyalnak egy országos hálózatot működtető hazai építőipari kereskedőlánccal is.

A bakonyszombathelyi központú vállalatcsoportnak saját kavics- és homokbányája van, emellett betongyártó üzemük is, ezek a lehetőségek indokolták a portfólió bővítését – mondta el Szebenyi István. A betongyártó üzem modernizálása jelenleg is tart, több tízmillió forintos fejlesztéssel új számítógépes rendszert vezetnek be a folyamatok minél szélesebb körű automatizálására.

Az informatikai és szállítmányozási piacon is aktív cégcsoport a múlt év végén adta át 600 millió forintos beruházással elkészült, mintegy 40 főt foglalkoztató ipari mosodáját. A kórházak, idősotthonok kiszolgálása mellett a szállodaipar felé is nyitni készül a vállalat, már van ügyfelük ebben a szegmensben is.

A tervek szerint a közeljövőben a jelenlegi napi hatról 16 tonnára növelik a létesítmény kapacitását, az új berendezésekre mintegy 400 millió forintot fordítanak majd – tette hozzá Szebenyi István.

A magyar magánszemélyek tulajdonában lévő vállalatcsoport a múlt évben egymilliárdos forgalmat ért el, az idén ehhez képest 30 százalékos bevételnövekedést várnak – közölte a lapunkkal a vállalat. VG

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.