Megállapodott egyesülése feltételeiről a francia Suez közmű- és a GdF gázipari csoport. Fúziójukkal egy 70 milliárd eurós piaci értékű társaság jön létre, amely a maga nemében a negyedik legnagyobb lesz a világon az orosz Gazprom, a francia EdF és a német E.On mögött.
Az egyezséggel másfél éve tartó huzavona zárul le. E szerint a Suez kiszervezi vízügyi és hulladékkezelő tevékenysége 65 százalékát, majd energia-üzletágát egy részvénycserés tranzakció során egyesíti a GdF-ével úgy, hogy egy Suez-részvény egy GdF-et ér. A GdF-Suez nevű új energiaipari társaság uralni fogja a francia gázpiacot, emellett pedig nemzetközileg is nagy súlyú lesz a gyorsan fejlődő cseppfolyósföldgáz-iparban. A részvénycsere révén a francia államnak 35 százaléka lesz benne. Ez azonban aggályos a Suez nem francia igazgatói szerint, hiszen így az állam beleszólhat majd az üzletbe. Mindkét cég jelen van Magyarországon. A GdF-é az Égáz-Dégáz Zrt., a Suezé a Fővárosi Vízművek egy része. VG
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.