A szervezet az idén már második alkalommal rendezett tanácskozást a témában. Az AmCham, a CEU Business School, a Kanadai Kereskedelmi Kamara és a kanadai nagykövetség által szervezett megbeszélésen egyetemi és főiskolai oktatók, illetve a gyakorlati hátteret ismerő szakértők vettek részt. Mint Hanák András ügyvéd, az ELTE jogi karának tanára kiemelte, mind az üzleti, mind a tudományos szféra képviselőinek rengeteg a tennivalója ahhoz, hogy Magyarországon a felelős vállalatirányítás elveit és módszereit az elvárt mértékben alkalmazzák. A pozitív példák között a szakember kiemelte a Budapesti Értéktőzsde Corporate Governance (azaz felelős vállalatirányítási) ajánlásait.
A téma egyik kulcskérdése – ahogy tegnap Czirják László, az AmCham Felelős Vállalatirányítási Bizottságának elnöke fogalmazott –, hogy minél több fiatal találkozzon a felelős vállalatirányítás kérdéseivel, ennek érdekében az idén a kamara a Dreher Sörgyárak Zrt. támogatásával ösztöndíjprogramot hirdetett meg. A Pécsi és a Szegedi Tudományegyetem, a Miskolci Egyetem, valamint az International Business School összesen öt témához kapcsolódó kurzusa részesül 500, illetve 250 ezer forint támogatásban.
A témakörhöz kapcsolódó egyéb hiányosságok pótlása érdekében a szervezet az idén egy szótárt is összeállított. A több mint háromezer példányban egyetemeknek, kutatóintézeteknek, könyvtáraknak, illetve cégeknek kiküldött kiadvány a területhez kapcsolódó szakkifejezések magyar megfelelőit gyűjtötte egybe.
A szótár az egységes fogalomhasználat megteremtésével a magyar jogászok munkáját is segítheti – emelte ki Hardi Péter, az üzleti etikai és vállalati társadalmi felelősségvállalás profeszszora, a CEU Business School Üzleti és Társadalom Központjának igazgatója, aki az AmCham Felelős Vállalatirányítási Bizottságának tagjaként vett részt a szótár összeállításában.
A tagvállalatok adják a teljes magyar export felét és az összes külföldi befektetés több mint 60 százalékát. Az AmCham Felelős Vállalatirányítás Bizottsága 2003 tavaszán alakult azzal a céllal, hogy az oktatás fejlesztésével és a tudományos, üzleti, civil és a kormányzati szférában a felelős vállalatirányítás tudatosságának növelésével, követendő példák elemzésével és bemutatásával hozzájáruljon a magyarországi vállalatok gazdasági értékének növeléséhez.
A tagvállalatok adják a teljes magyar export felét és az összes külföldi befektetés több mint 60 százalékát. Az AmCham Felelős Vállalatirányítás Bizottsága 2003 tavaszán alakult azzal a céllal, hogy az oktatás fejlesztésével és a tudományos, üzleti, civil és a kormányzati szférában a felelős vállalatirányítás tudatosságának növelésével, követendő példák elemzésével és bemutatásával hozzájáruljon a magyarországi vállalatok gazdasági értékének növeléséhez. -->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.