BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Bázisolaj-üzem beruházásban az OMV

A Takreer, a Neste Oil és az OMV egyezményt írtak alá egy Abu Dzabiban épülő bázisolaj-üzem építéséről.

Abu Dzabi olajfinomító vállalata, a Takreer, a finn Neste Oil és az osztrák OMV vegyes vállalatot kívánnak létrehozni egy kénmentes, nagyon magas viszkozitási indexű bázisolaj gyártó üzem építéséről az Abu Dzabiban lévő Ruwais-ban - olvasható az OMV közleményében. Az itt gyártott bázis olajat csúcsminőségű kenőanyagokhoz használják majd fel. A közös vállalat 60 százalékban a Takreer, 20-20 százalékban pedig a Neste Oil és az OMV tulajdona lesz. A tervezett üzem kapacitása évi 500 ezer tonna.

Az üzem a nyersanyagot a Takreer ruwais-i finomítójából kapja. A Neste Oil technológiával és termelési know-how-val járul hozzá a projekthez és kezdetben a termék marketingjével is. Az OMV a bázisolaj előállításában és piaci terjesztésében vesz részt.

A projekt részletes megvalósíthatósági tanulmánya a tervek szerint 2008. második negyedévére készül el, ezután döntenek a befektetésről. Világszerte egyre nagyobb a kereslet a nagy teljesítményű kénmentes bázisolajok iránt, mert mind a teljesítmény, mind pedig a környezetvédelem szempontjából egyre szigorúbbak a követelmények. A projekt a legmagasabb szinten egyesíti a résztvevő vállalatok erősségeit a bázis olaj előállítása és piaci terjesztése terén.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.