BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kazahsztán atomerőművet építene

Készülhet a Kazahsztánban tervezett atomerőmű megvalósíthatósági tanulmánya, miután a pénteki nyilvános meghallgatáson megjelenő helyi illetékesek támogatták a beruházást.

A létesítmény Aktau várostól tíz kilométerre lesz. A város a közép-ázsiai ország Mangisztauz térségének közigazgatási központja, jelenti az Interfax.

Aszkar Kasabekov, a kazah Kazatomprom nukleáris társaság elnök-helyettese szerint hamarosan megszülethet az ügyre vonatkozó rendelet is. Az energia és ásványforrás minisztérium néhány nappal korábbi közleménye szerint a megvalósíthatósági tanulmány 2009-re készül el, az atomerőmű építése pedig mintegy 12 milliárd tengébe fog kerülni. (1 dollár = 120,71 tenge). Az idén 152 millió tengét különítenek el erre a célra. Az erőműben VBER-300-as reaktorok lesznek, amelyek már jól működtek katonai eszközök fedélzetén. A tervezett teljes kapacitásról nem érkezett hír.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.