MOL: 22 százalék feletti szavazatijog-hányada van az OMV-nek!
A MOL értesítette a tőkepiaci szereplőket, hogy a tőkepiacról szóló 2001. évi CXX. számú törvény („tőkepiaci törvény”) 2007. december 1-én hatályba lépett módosítása következtében változtak a befolyás számítására vonatkozó szabályok.
Az új szabályozás szerint a részvénytársaságban a szavazati jogok kiszámítása mindazon részvények alapján történik, amelyekhez szavazati jogok kapcsolódnak, még akkor is, ha a szavazati jogok gyakorlását felfüggesztették. Ezen új szabály miatt 2007. december 14-én a társasághoz az alábbi tartalmú befolyásváltozás bejelentések érkeztek.
mint az OMV Treasury letétkezelője járt el. A BA-CA 2007. június 28-án bejelentetett 5,94%-os befolyása az OMV részére végzett letétkezelési tevékenységből származott. Mivel 2007. december 14-től a BA-CA az OMV részére a továbbiakban nem végez ilyen tevékenységet, ezért befolyása 5% alá csökkent; az OMV Treasury jelenleg 21.709.488 darab MOL törzsrészvényt és 470.000 darab
törzsrészvénynek megfelelő ADR-t birtokol, ezáltal a MOL-ban fennálló szavazati joga 22,05%.
A tőkepiaci törvény 55.§.(2) bekezdése alapján a MOL a bejelentések eredeti szövegét, a Felügyelet egyidejű tájékoztatása mellett a honlapján közzétette.


