A hírnek Magyarország szempontjából azért van jelentősége, mert korábban felmerült, hogy esetleg Budapest is szívesen otthont adna az játékoknak, azonban a PricewaterhouseCoopers tavaly februárban publikált megvalósíthatósági tanulmányából kiderült, hogy hazánk nyolc év múlva még nem lesz kész a rendezésre.
A Budapesti Olimpia Mozgalom megbízásából készült elemzés szerint a magyar főváros legkorábban 2020-ban tarthat nyári játékokat. Ekkor a rendezés közvetlen költsége 518 milliárd forint lenne. Prága mostani próbálkozása tehát azt jelenti, hogy Csehország négy évvel már biztos megelőzi hazánkat.
Bár valószínűtlen, hogy a 2012-es londoni olimpiát követően a NOB ismét egy európai helyszínt választana, a csehek így is hatalmas előnyre tehetnek szert a térség többi nagyvárosával, így Budapesttel szemben is. Mostani próbálkozásuk ugyanis azt jelenti, hogy 2020-ban Prága egyedüli kelet-közép-európai városként négy éven belül már másodszor pályázhat a rendezésre, ami a NOB döntésénél nagy súllyal eshet latba. A PwC egyébként a prágai ötkarikás játékok megvalósíthatósági tanulmányát is elkészítette.
E szerint a cseh olimpia összesen mintegy 136 milliárd koronába (közel 1270 milliárd forintba) kerülne, ennek körülbelül a felét finanszíroznák magánforrásból. Az elemzésből kiderül, csak a különböző biztonsági intézkedésekre 21 milliárd koronát kellene költeni, s igen nagy összeget emésztene fel a szükséges sportinfrastruktúra kialakítása is, ugyanis a létesítmények nagy részét a semmiből kellene felépíteni. Ráadásul a versenyek egy részét biztosan más cseh városokban – például Olomoucban, Brnóban, Plzenben vagy Ostravában – tartanák.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.