BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az Xboxok 16 százaléka elromlik - lesújtó jelentés a Microsoftról

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A SquareTrade független minősítő szervezet jelentése szerint a Microsoft állításaival szemben nem 3, hanem 16,4 százalék a problémás konzolok aránya, és ez még mindig alatta marad a kereskedők által jelentett meghibásodási aránynak.

A Microsoft illetékese szerint a cég  Xbox 360 konzoljainak mintegy 3 százalékával kapcsolódnak problémák, a minősítő szerint viszont ez az arány 16,4 százalék, a kereskedők pedig még ennél is rosszabb, körülbelül 33 százalékos meghibásodási rátáról számolnak be. Az Xbox ezzel az eredménnyel az utolsó a konzolgyártók között, hiszen mind a Playstation, mind a Wii tartja az standardnek mondható 3 százalékot.

A vizsgálatot végző SquareTrade szervezet vezetője szerint a meghibásodási arány idővel ennél is rosszabb lehet, hiszen a megnövekedett használati idő növeli a problémák, így a túlmelegedés esélyét.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.