BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Áttörés a 4-es metró építésében

Újabb mérföldkőhöz érkezett a négyes metró építése pénteken, a déli alagútépítő pajzs 2116,5 méter megtétele után elért a majdani Bocskai úti állomásra. Az északi alagútszakaszt építő fúrópajzs néhány héttel később érkezik a megállóba, amelynek szerkezete már 90 százalékban kész. Az építkezés a jelenlegi ütemtervnek megfelelően halad, a pajzsok hamarosan útnak indulhatnak a Móricz Zsigmond körtér felé – derül ki a DBR Metró Projekt Igazgatóság közleményéből. A körtéri első pajzsbetörés május végén várható, ez az állomás a nyomvonal alapján 291 méter távolságra van a Bocskai útitól.

A jelenlegi tervek szerint a

4-es metró első szakasza 2011-ben készülhet el, míg a másodikat 2013 júniusában adnák át. A teljes projekt költsége jelenleg 511 milliárd forint, ebből 270 milliárdot európai uniós forrásból biztosítanának. Cáfolta a DBR Metró Projekt Igazgatóság azokat a sajtóhíreket, miszerint a Fővám téri állomás körül kialakult vitás kivitelezői kérdések miatt veszélyben lenne a beruházás EU-támogatása, bár az állomás építése kritikus szakaszba került, miután a Hídépítő bejelentette: csak több hónapos csúszással tudja vállalni a létesítmény befejezését. VG

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.