BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az osztrák idegenforgalmi cégek jó évre számítanak

Akár hét százalékkal is növekedhet a vendégéjszakák száma az osztrák idegenforgalomban májustól októberig – mondta az ágazat népszerűsítésével megbízott Österreich Werbung vezetője. Petra Stolba – aki a Berlinben tartott nemzetközi turisztikai börzén (ITB – Internationale Turismusbörse) alkalmából nyilatkozott – különösen sokat vár az alig száz nap múlva kezdődő labdarúgó Európa-bajnokságtól.

Az osztrák idegenforgalom 2007 során 121,4 millió vendégéjszakát könyvelhetett el, ez az előző évhez képest 1,4 százalékos növekedést jelent. Az adott teljesítményből 60,9 millió esett a májustól októberig tartó időszakra. A két nagy szezon közötti – mintegy 50-50 százalékos – megoszlás valójában érezhető eltolódást takar a téli idény javára, hiszen 1992-ben a május–októberi időszakra számított részarány még 60 százalékot képviselt.

A nyári idényhez a már a végéhez közeledő síszezon is jó előjelekkel szolgált. Az idén évek óta először fordult elő, hogy az utazási nagyhatalomnak tekintett Németországból ismét nagyobb számban érkeztek vendégek Ausztriába. Ráadásul közeleg a labdarúgó Európa-bajnokság, amely a nyári vendégéjszakák számát könynyen felviheti 65 millióra. A sportrendezvénytől azt várják, hogy önmagában egymillióval növeli az ország szálláshelyein töltött éjszakák számát. VG

Kilátások

A Der Standard idézi az osztrák gazdasági kamara idegenforgalmi osztályának vezetőjét.

Hans Schenner szerint tavaly novembertől 2008. január végéig mintegy 10,5 százalékkal – 5,07 milliárd euróra – emelkedtek az ágazat bevételei.

Olyan aggályok azonban máris felbukkantak, hogy jövőre nem lehet megismételni az idei évben várható javulást, annak ellenére, hogy 2009-ben Haydn-évforduló lesz és megtartják a Linz-09 rendezvénysorozatot.

Hans Schenner szerint tavaly novembertől 2008. január végéig mintegy 10,5 százalékkal – 5,07 milliárd euróra – emelkedtek az ágazat bevételei.

Olyan aggályok azonban máris felbukkantak, hogy jövőre nem lehet megismételni az idei évben várható javulást, annak ellenére, hogy 2009-ben Haydn-évforduló lesz és megtartják a Linz-09 rendezvénysorozatot. -->

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.