Wrigley-t vett a Mars
Mintegy 23 milliárd dollárért megvásárolta a családi vállalkozásként működő amerikai Mars Intercorp. (MI) a Wrigley Company részvényeit – jelentették be a cégek vezetői. Az akvizíció befejeződésével a szintén amerikai Wrigley a Mars leányvállalatává válik, de különálló szegmensként működik majd az MI üzleti egységei – a csokolá-dé-, az élelmiszer- és az állateledel-gyártás – mellett. A tranzakció részeként a Mars a csokoládékon kívül minden globális édességmárkáját a megszerzett céghez helyezi.
A Wrigley megvásárlása nem jelent változást a magyarországi leányvállalatok működésében – közölte lapunkkal Mayer Zsolt, a Mars Magyarország (MM) vállalati kapcsolatok igazgatója. A hazai érdekeltségek továbbra is külön-külön, összefonódás nélkül végzik majd tevékenységeiket – tette hozzá.
Mint ismert, az MI Magyarországon két céget működtet: állateledeleit a Mars Magyarország Kisállateledel Gyártó Kft. állítja elő, a Mars Magyarország Értékesítő Bt. pedig édesség- és élelmiszer-kereskedelemmel foglalkozik. A Wrigley-termékeket nálunk a Wrigley Hungária Kft. (WH) értékesíti, így a mostani akvizícióval a hazai Mars-érdekeltségek száma háromra növekszik.
A korábbi nyilatkozatok szerint az MM 56-57 milliárd forintos árbevételt érhet el az idén, a WH éves forgalma pedig megközelíti a 10 milliárdot. Így az akvizícióval az amerikai MI pozíciói jelentősen erősödnek a magyar piacon. A csoport ma 30 százalékos részesedéssel vezető szerepet tölt be az állateledel-szektorban, míg a csokoládéfélék értékesítésében – 10 százalékos részaránnyal – a negyedik-ötödik helyet foglalja el. HL


