Elmarad a japán autószalon?
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságRáadásul nemcsak a nyugatiak, hanem több japán márka is ellenzi Ázsia legnagyobb nemzetközi autóbemutatójának megtartását.
A nagyközönséget szombattól fogadó detroiti autószalon az idén kevéssé csillogó, hiszen az Egyesült Államokban 1992 óta nem vásároltak olyan kevés autót, mint az elmúlt évben.
Pedig volt már korábban is nehéz helyzetben a detroiti Nagy Hármas.
Éppen harminc éve, 1979 januárjában bukott meg az iráni sah, és tört ki a második olajválság: néhány hét alatt duplájára szökött a benzin ára. A megdrágult üzemanyag miatt a nagykocsik iránti kereslet éppúgy megszűnt, mint az tavaly is megtörtént.
További részletek a holnapi Világgazdaságban.


