Miskolci lett az év kórháza
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA portál immár negyedik alkalommal hirdette meg az Év kórháza szavazást, amelynek keretében 2008. október 1. és december 31. között minden magyar önkormányzati vagy állami fenntartású kórházra és klinikára lehetett voksolni - számol be a KlubRádió az MTI alapján.
A kórházakat öt kategóriában - orvosszakmai ellátás, ápoló- és szakszemélyzet, kórházi infrastruktúra, ellátás, környezet és tisztaság - egytől ötig terjedő skálán lehetett értékelni, ahol az 1-es a legrosszabb, az 5-ös a legjobb osztályzatot jelentette. A portál látogatóinak szavazata alapján az Év kórháza címet a miskolci Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház kapta meg. A Csiba Gábor főigazgató főorvos által vezetett egészségügyi intézmény három kategóriában is első lett, így elnyerte az orvosszakmai ellátás, ápoló- és szakszemélyzet, valamint az infrastruktúra kategória fődíját is - közölte a HáziPatika.com.


