Csak októberben viszont a felhasználás 3 százalékkal 98,5 petajoule-ra esett vissza. Az Energia Központ Kht. a tíz havi energiafelhasználás növekedését az előző évinél hidegebb időjárás, a szökőév miatt egy nappal hosszabb időszak és - részben - az ipari termelés bővülése - magyarázza. (A KSH közlése szerint ebben az időszakban az ipari termelés 1,9 százalékkal nőtt az előző év hasonló időszakához képest.)
Az év első felében a fűtési idényben az átlaghőmérséklet 2,25 Celsius-fokkal volt alacsonyabb az előző évinél, októberben viszont 2,5 Celsius-fokkal volt melegebb az egy évvel korábbinál. A január-októberi időszakra rendelkezésre álló forrás 1.094,5 petajoule volt, 6,7 százalékkal több a bázisnál. Ennek 31,5 százaléka a belföldi termelésből, 68,5 százaléka pedig importból származott.
A január-októberi időszakban rendelkezésre álló energiahordozók közül a legnagyobb arányt, 72,3 százalékot a szénhidrogének (a földgáz és a kőolaj) képviseltek, míg egy évvel korábban ez az arány 71,1 százalék volt. Az atomenergia a primerenergia 12 százalékát tette ki, ami 5 százalékponttal kisebb a bázisnál, a szén- és szénféleségek aránya pedig 11,5 százalékról 10,8 százalékra mérséklődött. A megújuló energia aránya a rendelkezésre álló energiaforráson belül január-októberben 1,8 százalék volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.