BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Leállíthatja a GM a Pontiac gyártását - mások is veszélyben

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A General Motors azt tervezi, hogy leállítja a Pontiac gyártását.

A Wall Street Journal információi szerint a GM tervei szerint leállna a 82 éves autómárka gyártásával.

A virágkorát a hetvenes években élő márka eladásai azóta 70 százalékkal estek. A múlt hónapban átlagosan 22 százalékkal a listaár alatt értékesítették a Pontiacokat, míg az iparági átlag csak 16 százalék volt.

A Pontiac mellett a Saturn, a Saab és a Hummer márkák is veszélyben vannak, a Hummer értékesítéséről már tavaly is felröppentek piaci pletykák - írja a portfolio.hu.

A GM májusban lehívhatja az amerikai kormány ötmilliárd dolláros forrását, és a korábbi hírekkel ellentétben csődeljárás nélkül reorganizálhatja autógyártását.

Barack Obama március végén adott ultimátumot két autógyártó óriásnak az átstrukturálásra: a GM-nek hatvan napos határidőt szabott a kormány.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.