Az USA-ban újabb autógyár zárhat be
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságBezárni kényszerülhet a Toyota kaliforniai egysége. Az üzemet a japán autógyártó eddig a GM-mel közösen működtette, ám az amerikai partner – válságos helyzete miatt – kénytelen volt kiszállni a vállalkozásból. A Toyotának egyedül viszont már nem éri meg az üzem fenntartása. A gyár termelése eddig az idén 47 százalékkal csökkent. A cég most felbecsüli a bezárás költségét, amelynek nagy részét az 5400 munkás elbocsátásával járó végkielégítés tenné ki. Bloomberg


