Exxon: algából üzemanyagot
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAz ExxonMobil olajipari óriás algából tervezi üzemanyag előállítását, s 600 millió dollárt szán a beruházásra. A bioüzemanyag fejlesztésében az amerikai cégnek a Synthetic Genomics biotechnológiai vállalat a partnere. Az Exxon évek óta kutat üzemanyag-alternatíva után. „Szó szerint minden lehetőséget megvizsgáltunk, ami csak az eszünkbe jutott, több fő paramétert szem előtt tartva” – mondta Emil Jacobs, a cég kutatási és tervezési részlegének elnökhelyettese. Reuters


